ГБОшник – сайт про газобалонне обладнання
Ремонт та диагностика ГБО

ГБО на авто: запах газу в салоні – причини. Як діяти у такому разі?

ГБО на авто: запах газу в салоні – причини. Як діяти у такому разі?

Якщо одного разу, під час їзди, у своєму авто обладнаному газобалонним обладнанням, ви почули запах газу , який виразно відчувається, вам слід негайно вжити заходів щодо усунення цієї несправності, а також встановлення причини її виникнення. Як це зробити ми розповімо у цій статті.

Якщо ГБО функціонує правильно, ніяких сторонніх запахів пов’язаних з газом у салоні бути не повинно і ви це повинні розуміти, ніяких відмовок типу: “На газу ж машина, от і смердить …” – бути не повинно ! Порівняно із запахом бензину, запах газу в салоні може стати причиною великих неприємностей.

Якщо запах газу в салоні з’явився невдовзі після встановлення ГБО, це може свідчити лише про одне — газове обладнання встановлено з порушеннями, швидше за все є негерметичність у з’єднаннях ГБО або комплектуючі дуже низької якості. Наприклад, паливні шланги, редуктор, газовий балон і т. д. Як правило, проблеми пов’язані з монтажем виникають у разі встановлення газової системи “своїми руками” або в якійсь “горе-майстерні”. Такі СТО в гонитві за клієнтом намагаються заманити охочих встановити ГБО на авто за будь-яку ціну, і щоб знизити вартість газового комплекту вони використовують неякісні матеріали, або підробку, яка може стати причиною появи газу в салоні і навіть — великої трагедії.

Щоб ГБО служило довго, а ви не турбувалися про свою безпеку, слід купувати виключно фірмові комплектуючі, навіть якщо їхня значимість у системі на ваш погляд дуже незначна. Крім того, встановлення газобалонного обладнання має виконуватися лише кваліфікованими фахівцями на СТО, яка має всі необхідні допуски для виконання цього виду робіт. Шланги для подачі газу повинні мати високу міцність, шланги, знайдені десь від чогось застосовувати НЕ МОЖНА ! Тільки міцні газові шланги та хомути зможуть забезпечити герметичність та позбавити вас від витоків газу.

Наслідки вибуху газового балона в автомобілі

Якщо запах газу чутний у вихлопі, це може свідчити про неправильно відрегульовану газобалонну установку. Кожне покоління ГБО має свої відмінності, деякі з них вимагають калібрування в процесі експлуатації через певний час. Регулярно проходьте тих. обслуговування ГБО , встановленого на ваше авто, через встановлений виробником проміжок часу. Змінюйте газовий фільтр кожні 10-5 тис. км пробігу.

Більше порад з експлуатації авто з ГБО читайте тут:  Газобалонне обладнання: поради з експлуатації

І останнє. Якщо ви виявили запах газу в салоні , то пак витік під час руху автомобіля — НЕГАЙНО зупиніться, перекрийте вентилі на газовому балоні, провітріть салон, а подальший рух продовжуйте на бензині. Причому слід розуміти, що їхати вам треба не додому, не у справах, а на СТО, яке зможе провести перевірку, знайти джерело витоку газу та усунути її швидко та безпечно. Бережіть себе і будьте пильні!

Також буде корисним

Що таке електромагнітний газовий клапан? Несправності електромагнітного газового клапана

Олег Якіменко
2 роки потому

Плавають обороти на газу – причини та способи їх усунення

Олег Якіменко
2 роки потому

Чистка та регулювання газових форсунок ГБО Valtek. Промивання газових форсунок своїми руками

Олег Якіменко
2 роки потому
Exit mobile version