Trending News
Корисні статті

Газобалонне обладнання: поради з експлуатації 

  1. Першою основною порадою для всіх поколінь ГБО є порада — щоб установка газового обладнання , а також регулювання та налаштування системи, виконувалася кваліфікованими фахівцями, а не якимось “дядьком Васею” із сусіднього гаража, який “розуміє”… Це має бути станції технічного обслуговування, на якому будуть усі дозволи та допуски для проведення цього виду робіт. Не «ведіться» на привабливу дешевизну послуг “народних умільців”, у разі виникнення несправності ГБО або якоїсь аварійної ситуації, ви не зможете нічого пред’явити, а ремонт може дорого вам коштувати.
  1. Щотижня виконуйте візуальний огляд з’єднань, все має бути герметично, запаху газу не повинно бути. Виявивши запах, спробуйте знайти джерело, робити це найкраще за допомогою мильного розчину (старий “дідівський” спосіб), але можна і вдатися до допомоги СТО. Найчастіше джерелами витоку газу є тріщини в трубках, що дубіють або зношені ущільнювачі, не повністю стягнуті хомути.
  1. Запуск двигуна повинен проводитися на бензині, якщо ГБО дозволяє запуск на газу , не запускайте холодний мотор при температурі навколишнього середовища вище 5°. Якщо на вулиці нижче 5°, запуск двигуна на газу заборонений, заводьте мотор тільки на бензині.
  1. Після тривалої поїздки або у разі тривалої стоянки переведіть двигун у режим роботи на бензин, а для того, щоб уникнути гартального запалення робочої суміші, не глушіть двигун відразу, дозвольте йому попрацювати пару хвилин на мінімальних холостих. Після цього можете заглушити двигун.
  1. Робота силового агрегату газу так чи інакше позначається на стані клапанів. В усьому винен вищий температурний режим роботи двигуна в режимі газ. Температура вихлопу більш висока через відсутність охолодження парами бензину. Для того щоб клапана не обгорали і прослужили довше – стежте зазори в клапанах. Хоча б 50 км. на місяць проїжджайте на основному паливі, це дозволить відновити свинцеву захисну плівку на клапанах.
  1. Газобалонне обладнання більш вимогливе до чистоти, тому якщо ви встановили ГБО на авто , постарайтеся частіше міняти повітряний фільтр. Щомісяця змінюйте або хоча б здійснюйте очищення газового фільтра. Щоб зробити це потрібно відключити вхідну трубку від фільтра, потім дістати сам фільтруючий елемент. Далі виконати одну з вищеописаних дій (заміна чи очищення).
  1. Зробіть регулярною перевірку газового обладнання на авто , а точніше роботу системи запалювання.
  1. Якнайчастіше видаляйте маслянисті відходи (злив) через спеціальні технічні отвори.
  2. І останнє. Не рідше ніж раз на два роки слід виконувати комплексну перевірку та чищення редуктора. Виконуючи ці операції, слід бути обережним, щоб випадково не пошкодити мембрану. Після закінчення процедури обов’язково перевірте герметичність, використовуючи вищеописаний спосіб.

Також буде корисним

Залишити відповідь

Обов'язкові поля позначені *