Одним із найголовніших елементів ГБО є газові форсунки , завдання яких забезпечити своєчасне подання розпорошеного газу в камеру згоряння. Хоча й існує обладнання, де для впорскування газу в зрідженому стані служать штатні, бензинові форсунки, але його мало, і призначене для суперсучасних двигунів. Набагато частіше зараз використовуються системи, в яких газові форсунки встановлюють у парі із бензиновими.
Форсунки
Взагалі, форсунка – пристрій, що дозволяє розщеплювати основний потік речовини кілька спрямованих другорядних потоків. Паливна форсунка призначена для спрямованого розпилення палива, що сприяє кращому його згоранню. Крім того, вона дозує кількість палива, що розпилюється, і цей процес прийнято називати впорскуванням. Відбувається це за рахунок дії електромагнітного клапана, який відкриває та закриває подачу палива згідно з електричним сигналом – імпульсом.
Газові форсунки
Завдання газових форсунок – розпорошувати та дозувати газ. Щоб добре уявити, що таке газові форсунки , досить подивитися на звичайний душ із сильним натиском, тільки, якби замість води був газ.
Оскільки всі форсунки працюють за однаковим принципом, то відмінності газових форсунок від звичайних стосуються переважно нюансів:
• Прохідні перерізи у них більші;
• Електричний опір – менше;
• Швидкість роботи газових форсунок нижче.
Схематично процес походить так: з балона газ потрапляє в редуктор-випарник; перетворившись на пару, газ подається на форсунку, де клапан по сигналу ЕБУ то відкриває, то закриває подачу газу на жиклер і далі, в камеру згоряння. Так як працюють газові форсунки в цей момент замість бензинових, то ЕБУ завдяки потрібним прошивкам повністю контролює весь процес. Монтують газові форсунки під капотом, де їм підбирають місце з урахуванням їхньої конфігурації.
Які бувають газові форсунки
На ринку представлений широкий асортимент газових форсунок, які можна розділити на дві основні групи – ремонтопридатні та ремонтонепридатні. Форсунки обох груп бувають регульовані та нерегульовані, одиночні та в планку, а також – мати корпус із різних матеріалів. Крім того, вони діляться за потужністю двигуна. Роблячи вибір газових форсунок , слід спочатку орієнтуватися на швидкість їх роботи – це головне. Що ближче до показників швидкості роботи штатних бензинових форсунок, то краще.
Також буде корисним
Варто до уваги
ГБО 2 покоління на інжекторних ДВЗ: особливості та відмінності від карбюраторних аналогів
Газобалонне обладнання другого покоління рекомендується встановлювати на карбюраторні двигуни, проте встановлення ГБО 2 покоління на інжектор також не заборонено. Деякі інжекторні…
ГБО 1 покоління
ГБО 1 покоління – це, як зрозуміло з назви, перша система газового устаткування авто. Вона відрізняється своєю простотою та примітивністю. Використовувалося ГБО…
ГБО 5 покоління
Газобалонне обладнання 5-го покоління або як його ще називають – LPi (Liquid Propane Injection) прийшло на зміну 4-му поколінню, яке довгий…
«Газові» свічки для авто із ГБО: банальний маркетинг чи реальна необхідність?
Газ з кожним днем стає все більш популярним у всьому світі, в тому числі і в нашій країні. Його використовують у…
Газові форсунки: що це та як працює? Відмінності газових форсунок від бензинових
Одним із найголовніших елементів ГБО є газові форсунки , завдання яких забезпечити своєчасне подання розпорошеного газу в камеру згоряння. Хоча й існує обладнання, де для…
Газова магістраль: Заміна мідних газових трубок на пластикові своїми руками
Вітаю на ГБОшнику . Сьогодні розповім про те, як замінити мідні трубки на пластикові на автомобілі з ГБО. Минулого разу ми обговорювали питання доцільності…
Фільтр ГБО: різновиди, варіанти виконання, матеріали
Фільтруючі елементи зустрічаються в нашому житті повсюдно, особливо якщо йдеться про автомобілі. У засобах пересування фільтрів досить багато, а після того,…