Trending News
Ремонт та диагностика ГБО

Що таке електромагнітний газовий клапан? Несправності електромагнітного газового клапана 

Добрий день. Сьогодні на ГБОшник поговоримо про те, що таке електромагнітний газовий клапан (ЕГК), газовий клапан або електромагнітний клапан ГБО. Ви дізнаєтеся про те, що це клапан для чого необхідний, а також про несправності електромагнітного газового клапана.

Що таке електромагнітний газовий клапан? Несправності електромагнітного газового клапанаЕлектромагнітний газовий клапан (не плутати з мультиклапаном ) – це клапан, призначений для того, щоб перекривати газову магістраль під час стоянки автомобіля або під час роботи мотора на основному типі палива (бензин або дизель). ЕГК оснащений фільтром очищення палива від твердих домішок, яке управління може виконуватися як у ручному, так і автоматичному режимі за допомогою перемикача “газ-бензин”.

Із чого складається електромагнітний клапан?

Залежно від конструкції та фірми виробника газовий клапан включається:

 1. Сердечник із прокладкою;
 2. Пружину повернення клапана;
 3. Клапан із прокладкою;
 4. Котушку з мідною обмоткою;
 5. Постійний магніт;
 6. Прокладання та ущільнювачі;
 7. Фільтр;
 8. А також корпус.

Встановлюється газовий клапан, як правило, перед газовим редуктором , а якщо точніше, то безпосередньо в корпус редуктора це необхідно для зручнішого відключення подачі газового палива. Сам перемикач знаходиться в салоні і працює в трьох режимах: “газ”, “бензин” і “нічого”. Після вимкнення запалення клапан знаходиться в закритому положенні, деякі ГБО-системи налаштовані таким чином, що подача газу припиняється відразу після того, як пропадає іскра.

Несправності електромагнітного газового клапана

Досить часто зустрічаються ситуації, коли електромагнітний клапан заїдає і спрацьовує належним чином або відкривається взагалі. Причин, через які це може бути кілька, нижче я перерахую найпоширеніші їх.

 1. Це може бути скупчення сторонніх предметів (сміття, іржа і т. д.) Відбувається це через те, що на поверхні сердечника накопичується різне сміття в результаті електромагнітний газовий клапан не працює.
 1. Вироблення самого клапана. Після кількох років інтенсивної експлуатації на клапані з’являється виробіток, в результаті якого він працює некоректно.

Вищеописані проблеми вирішуються шляхом розбирання газового клапана ГБО та заміни несправних елементів, благо у продажу є спеціальні ремкомплекти, які включають: новий сердечник, пружинку, гумку ущільнювача тощо.

 1. Іноді сам електромагнітний клапан ГБО є абсолютно справним, при цьому система не працює і перехід з газу на бензин не відбувається. У такому випадку слід перевірити живлення котушки газового клапана, чи є вірогідність поганого контакту проводів живлення або окислення контактів.

Щоб уникнути проблем електромагнітним клапаном, необхідно регулярно обслуговувати ГБО і вчасно змінювати фільтруючі елементи. Крім того, слід заправлятися лише якісним газом на перевірених АГЗС .

У мене все, сподіваюся, тепер у вас не виникне питань типу: що таке газовий клапан і як він працює, до того ж тепер ви знаєте про несправності електромагнітного клапана і про те, як з ними боротися. Дякуємо за увагу та до нових зустрічей на сайті ГБОшник . Бувай.

Також буде корисним

Залишити відповідь

Обов'язкові поля позначені *