Trending News
Корисні статті

Що таке мультиклапан та як його вибрати правильно? 

Мультиклапан — багатофункціональний пристрій, який виконує кілька функцій. Мультиклапан або скорочено “мульт, мультик” служить як датчик рівня газу в балоні, як запірна арматура, а також відповідає за безпеку авто з ГБО , оскільки є захистом від надлишкового тиску в газовому балоні. Мультиклапан включає контрольну, запірну, а також виконує системи.

Мультиклапан Тоmasetto класс А R67-00 360х30 - Milano Ukraine

Які види мультиклапанів є і чим вони відрізняються?

“Мульти” поділяються на класи захисту. Поділяють два основні класи: “A” та “B”. Перший відрізняється від другого лише тим, що він має у своїй конструкції клапан надлишкового тиску, який скидає у поза парову фазу у разі підвищення тиску в балоні. “Мультики” класу “В” не мають клапана надлишкового тиску, тому їх дозволяється встановлювати на газові балони, ємністю не більше 50 літрів.

  • Мультиклапан для циліндричних балонів під час установки оснащується вентиляційною коробкою, до якої підключено гофрований шланг Ø 30 мм. Цим шлангом газові випари виводяться з багажника автомобіля.
  • Мультиклапан для тороїдальних балонів з внутрішнім розташуванням встановлюється в балоні, що кріпиться у заглибленні під “запаску”.
  • “Мульт” для тороїдальних балонів із зовнішнім розташуванням монтують у балони, при цьому горловина виходить назовні.

Мультиклапан BRC для тороїдального балона

Основні функції мультиклапану:

  1. Заправка та розподіл газу;
  2. Обмежує максимальний тиск у газовому балоні та контролює рівень максимальної заправки балона (не більше 80%);
  3. Перекриває подачу газу у випадку занадто швидкої і великої витрати, наприклад, коли відбувається пошкодження газової магістралі на проміжку від балона до двигуна;
  4. Здійснює аварійне скидання газу (якщо тиск перевищує 25 атмосфер), використовуючи для цього спеціальний сапун.

Мультиклапан Tomasetto для циліндричного балона

Як вибрати мультиклапан?

Мульт необхідно підбирати з урахуванням балона, який встановлюватиметься на ваш автомобіль, оскільки мультиклапани для циліндричних та тороїдальних балонів відрізняються між собою. Для цього кожен мультиклапан маркується відповідним написом «Cil» (для циліндричних балонів), або «Tor» (для тороїдальних балонів), також слід врахувати висоту балона та мультиклапану. Свою перевагу краще віддати класу “А”, оскільки цей тип мультиклапанів має високий рівень безпеки та оснащений клапаном надлишкового тиску.

Мультиклапан Lovato для циліндричного балона

Рекомендуємо звернути увагу на мультиклапани наступних виробників:

Тепер, коли ви знаєте, що таке мультиклапан , які функції він виконує, і які відмінності між різними типами мультиклапанів, сподіваюся, у вас не виникне труднощів під час вибору цього пристрою. Якщо ви все ж таки сумніваєтеся в тому,  який мультиклапан купити краще , довірте це питання професіоналам і проконсультуйтеся зі спеціалістами різних компаній, які займаються встановленням ГБО.

Також буде корисним

Залишити відповідь

Обов'язкові поля позначені *