Газобалонне обладнання: поради з експлуатації

gazobalonne-obladnannja-poradi-v-koristuvanni
11-20230331143214
  1. Першою основною порадою для усіх поколінь ГБО є порада – щоб встановлення газового обладнання, а також регулювання та налаштування системи, виконували кваліфіковані фахівці, а не якийсь там “дядя Вася” із сусіднього гаража, який “розуміє”… Це має бути станція технічного обслуговування, на якій будуть всі дозволи і допуски для проведення цього виду робіт. Не “ведіться” на привабливу дешевизну послуг “народних умільців”, у разі виникнення несправності ГБО або якоїсь аварійної ситуації ви не зможете нічого пред’явити, а ремонт може дорого вам коштувати.
  1. Щодного тижня виконуйте візуальний огляд з’єднань, усе має бути герметично, запаху газу бути не повинно. Виявивши запах, спробуйте знайти джерело, робити це найкраще за допомогою мильного розчину (старий “дідівський” спосіб), але можна і вдатися до допомоги СТО. Найчастіше джерелами витоку газу є тріщини в трубках, дубіють або зношені ущільнювачі, не повністю стягнуті хомути.
  1. Запуск двигуна повинен проводитися на бензині, якщо ж ГБО дозволяє запуск на газу, не запускайте холодний мотор при температурі навколишнього середовища вище 5°. Якщо на вулиці нижче 5°, запуск двигуна на газу – заборонений, заводьте мотор тільки на бензині.
  1. Після довгої поїздки або в разі тривалої стоянки переведіть двигун в режим роботи на бензин, а для того, щоб уникнути гартівного запалювання робочої суміші, не глушіть мотор одразу, дозвольте йому попрацювати пару хвилин на мінімальних холостих. Після цього можете заглушити мотор.
  1. Робота силового агрегату на газу так чи інакше позначається на стані клапанів. Всьому виною більш високий температурний режим роботи мотора в режимі газ. Температура вихлопу вища через відсутність охолодження парами бензину. Для того щоб клапани не обгорали і прослужили довше – стежте за тим, які зазори в клапанах. Хоча б 50 км. на місяць проїжджайте на основному паливі, це дасть змогу відновити захисну свинцеву плівку на клапанах.
  1. Газобалонне обладнання більш вимогливе до чистоти, тож якщо ви встановили ГБО на авто, намагайтеся частіше міняти повітряний фільтр. Щомісяця міняйте або хоча б проводьте очищення газового фільтра. Щоб зробити це, потрібно відключити вхідну трубку від фільтра, потім дістати сам фільтрувальний елемент. Далі виконати одну з вищеописаних дій (заміна або очищення)
  1. Зробіть регулярною перевірку газового обладнання на авто, а точніше роботу системи запалювання.
  2. Якомога частіше видаляйте маслянисті відходи (злив) через спеціальні технічні отвори.
  1. І останнє. Не рідше ніж раз на два роки слід виконувати комплексну перевірку і чистку редуктора. Виконуючи ці операції, слід бути гранично обережним, щоб випадково не пошкодити мембрану. Після закінчення процедури ОБОВ’ЯЗКОВО перевірте герметичність, використовуючи вищеописаний спосіб.
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: