Газові форсунки: що це і як працює? Відмінності газових форсунок від бензинових

gazovi-forsunki-shho-ce-i-jak-pracjuie

Одним із найголовніших елементів ГБО є газові форсунки, завдання яких забезпечити своєчасну подачу розпорошеного газу в камеру згоряння. Хоча й існує обладнання, де для впорскування газу в скрапленому стані служать штатні, бензинові форсунки, але його мало, і призначене воно для суперсучасних двигунів. Набагато частіше зараз використовуються системи, в яких газові форсунки встановлюють у парі з бензиновими.

Форсунки

Взагалі, форсунка – пристрій, що дає змогу розщеплювати основний потік речовини на кілька спрямованих другорядних потоків. Паливна форсунка призначена для спрямованого розпилення палива, що сприяє його кращому згорянню. Крім того, вона дозує кількість розпилюваного палива, і цей процес заведено називати впорскуванням. Відбувається це за рахунок дії електромагнітного клапана, який відкриває і закриває подачу палива відповідно до електричного сигналу – імпульсу.

Газові форсунки

Завдання газових форсунок – розпорошувати і дозувати газ. Щоб добре собі уявити, що таке газові форсунки, досить подивитися на звичайний душ із сильним напором, тільки якби замість води був газ.

Оскільки всі форсунки працюють за однаковим принципом, то відмінності газових форсунок від звичайних стосуються здебільшого нюансів: – Прохідні перерізи в них більші; – Електричний опір – менший; – Швидкість роботи газових форсунок нижча.

Схематично процес відбувається так: з балона газ потрапляє до редуктора-випаровувача; перетворившись на пару, газ подається на форсунку, де клапан за сигналом ЕБУ то відкриває, то закриває подачу газу на жиклери й далі в камеру згоряння. Оскільки працюють газові форсунки в цей момент замість бензинових, то ЕБУ, завдяки потрібним прошивкам, повністю контролює весь процес. Монтують газові форсунки під капотом, де для них підбирають місце з урахуванням їхньої конфігурації.

Які бувають газові форсунки

21-20230331143944

На ринку представлений широкий асортимент газових форсунок, які можна розділити на дві основні групи – ремонтопридатні та ремонтонепридатні. Форсунки обох груп бувають регульовані та нерегульовані, поодинокі та в планку, а також – мати корпус із різних матеріалів. Крім того, вони діляться за потужністю двигуна. Роблячи вибір газових форсунок, слід насамперед орієнтуватися на швидкість їхньої роботи – це головне. Що ближче до показників швидкості роботи штатних бензинових форсунок, то краще.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: