ГБО 5 покоління

gbo-5-pokolinnja

Історія

Газобалонне обладнання 5-го покоління, або LPi (Liquid Propane Injection), як його ще називають, прийшло на зміну 4-му поколінню, яке довгий час вважалося майже досконалим газовим обладнанням і успішно встановлювалося на тисячі автомобілів щодня.

Відмінність від 4 покоління

ГБО 5 встановлюється на інжекторні авто і відповідає екологічним вимогам Євро-3, Євро-4. Головна відмінність ГБО 5 від ГБО 4 – подача скрапленого пропан-бутану у впускний колектор у рідкому вигляді, а не газоподібному як було в четвертому поколінні. При цьому для подачі стали застосовувати абсолютно нові форсунки. Такі кардинальні зміни в пристрої і дали поштовх для появи ГБО п’ятого покоління. Система LPi базується на кардинально новій концепції, в якій на зміну редуктору (випарнику) прийшов блок клапанів (регулятор тиску), а також газо-паливний насос.

П’яте покоління газового обладнання має газовий балон з уже встановленим газонасосом, цей насос і виконує подачу скрапленого газу на форсунки. Замість одного мідного трубопроводу в ГБО 5 використовуються дві окремі магістралі з синтетичних волокон. У системах 5-го покоління використовуються паливні карти і обчислювальні потужності, які закладені в штатному контролері, привносячи в бензинову паливну карту лише необхідні поправки для адаптації двигуна до газового використання.

Для збільшення зображення натисніть на нього.
21-20230328000516

Переваги

Головною перевагою газового обладнання цього класу є більш точне впорскування, і практично однакова витрата пального (в літрах), що і при роботі на бензині. Крім того, завдяки випаровуванню газу у впускному колекторі, показники потужності іноді можуть навіть перевищувати характеристики аналогічного двигуна, який працює на бензині. Ще одна важлива відмінність ГБО 5 від ГБО 3 і 4 – функція автоматичної зміни палива (з газ на бензин і навпаки). Це покоління дозволяє виконувати запуск двигуна на газу навіть у найлютіший холод, тому необхідність випаровувати газ перед подачею в мотор зникла сама собою.

Недоліки

Недоліками п’ятого покоління газобалонного обладнання є:

  1. висока вартість
  2. Підвищена чутливість до не чистого газу
  3. Низька ремонтопридатність.
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: